Dýňový toastový chléb se skořicovou spirálou

Dýňový toastový chléb se skořicovou spirálou

Takhle bohatý toasťák jste ještě nejedli! Má úžasnou zlatou střídku, spirálu na řezu a voní krásně po skořici. Jak se dopracovat k výsledku vám ukážeme na našem videu.
Recept na chléb je součástí speciálu Pečeme s párou, který pro vás s panem Cuketkou připravujeme ve spolupráci se značkou Electrolux. Mrkněte se na další recepty a soutěž o trouby Electrolux, které umožní bezpečné připařování během pečení.

Suroviny

200 g dýňového pyré z upečené muškátové dýně
50 g mléka nebo vody
475 g hladké pšeničné mouky
45 g másla nebo oleje (popř. mix)
30 g cukru
7 g sušeného droždí
10 g soli

Na skořicovou spirálu:
30 g rozkvedlaného vejce (druhou půlku schovejte na potření)
2 lžičky skořice
30 g třtinového cukru

Postup

1 Cukr smíchejte se skořicí, aby nedělala hrudky, vidličkou pak promíchejte. Zbytek vejce schovejte na závěrečné pomašlování samotný, nebo přidejte skořice i cukru a vytvořte větší množství směsi.

Poznámka: Pokud máte po ruce čerstvé droždí, z celkového množství mouky a mléka odeberte 2 lžíce od každého, promíchejte s nadrobeným droždím v jednolitou kašičku a nechte na teplém místě, dokud se směs nerozbublá.

2 Vložte hnětací hák a hněťte asi 10-12 minut, dokud nedosáhnete krásně pružného těsta konzistencí, které ještě může mírně lepit.

3 Těsto přikryjte fólií nebo víkem a nechte zrát v teple asi 60 minut, nebo dokud se nezdvojnásobí. Možná je také varianta kynutí v lednici – jeden až dva dny těsto počká.

4 Vykynuté těsto rozválejte na obdélník, který bude mít užší stran o šířce chlebové formy. Vyválené těsto potřete skořicovou směsí a srolujte.

5 Švem dolů položte do formy vystlané pečicím papírem a nechte opět cca 1-1,5 hodinu v teple kynout.

6 Troubu nechte předehřát na 190 °C na horkovzduch s připařováním (SteamBake). Dospod trouby vlijte asi 2 dcl vody.

7 Chléb pomašlujte vajíčkem nebo skořicovou směsí, případně posypejte cukrem.

8 Do vyhřáté trouby vložte formu s chlebem a nechte péct asi 45 minut, pokud hnědne příliš rychle, přikryjte vršek chleba alobalem a vypněte horkovzduch.


Related Posts

Dýňový chléb s ořechy

Dýňový chléb s ořechy

  S dýněmi se to má tak. Buď nemáte nic, nebo vám ty potvory tlusté přerostou přes hlavu… A začnete přemýšlet, kam je upíchnout. Šel by upéct dýňový chleba? Svět kolem vás pak začne podezřele oranžovět, a bodejť by ne – když je jich tolik.

Kanelbullar

Kanelbullar

Nejlepší švédský vynález? Kannelbular! Skořicoví šneci s vůní másla a kardamomu. Naučíme vás jak zadělat těsto i jak šneky vytvarovat. Nic to není, všechno pro vás máme pěkně na videu! Recept na šneky je součástí speciálu Pečeme s párou, který pro vás s panem Cuketkou připravujeme ve spolupráci se […]Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *