SUPER TRAMP BOOK / MAŠKRTNICA

SUPER TRAMP BOOK / MAŠKRTNICA

[metaslider id=2232]

 

SUPER TRAMP BOOK MAŠKRTNICA

Kniha zní hodně seriózně, když mluvím o naší malé knížce. Jaké „naší“? Kde se najednou vzala?
Většina z vás asi ví, že po návratu z našich cest po USA jsem se nevrátila ke smažení, ale zabloudila do kavárny Super Tramp Coffee a oddávala se řízenému lenošení. Občas jsem si k tomu kafi i něco upekla a že nejsme skoupí, o sladkosti jsem se dělili i na prodejním pultu.

Když dorůstala ŽofA v bříše do obrovských rozměrů, rozhodli jsme se, že se podělíme i o ty recepty. Znáte to, byly skoro Vánoce, to člověk pořád přemýšlí, co by vymyslel za dárek. A že se nás pořád někdo ptal tu na sušenky, jindy na šneky, obláčky… Dali jsme dohromady stálou část kavárenského sortimentu a s Johanou Pošovou všechny naše výtvory nainstalovali a vyfotili. Nejde tedy o chlebovou „pekařku“.
Najdete v ní sladkosti, slanosti, tři chleby a několik bonusů, všechno stokrát ozkoušené.
Uf, vypadá to, že ty svátky stihneme! Je ohromná úleva vědět, že teď už na všetečné dotazy stačí odpovědět: „Pořiďte si naši knížku a nalistujte stranu XYZ“.

Pevně doufáme, že se vám naše malá kuchařka bude líbit! Dali jsme si záležet. Za chvíli jsou zase Vánoce a malá kuchařka se narodí.

Vychází 15. prosince, předobjednat si ji můžete už teď a tady.

Co přesně v kuchařce najdete? To pěkně shrnula Lucie, majitelka kavárny.

Voňavá skořicová pulla a rumový obláček, který vrací do hry. Chléb přísný kváskový žitný, špaldovo – pšeničný a kefírová brioška k snídani s čím chcete. Focaccia plná bublin a tak dál. Cannoli, ale ty jen když vyslovíte „buongiorno“ jako Brad Pitt. Kukuřičné makovky a malinové brownies bez zlého lepku, obří šátečky na obří slaný i sladký hlad. New wave kokosky a laskonky, však víte, když na vás ostatní zapomněli. Čokokošíčky a když už jsme u toho, tak také taštičky. V nich ořechy, zvenčí hřebíčkový cukr. Cookies, aby ne, hned tři verze. Slané čokoládové z rýžové mouky, lískooříškové z pohankové a špaldové s pekanem. Krekry s parmazánem anebo lněné s růžovou solí. Jako bonus dort a, to se dalo čekat, koblihy! Na začátku pár zlatých rad a v závěru doplňkové návody, abyste netápali, když v receptu potřebujete vlastní kandovanou kůru z citrusů, zářivou šťavnatou polevu, čokoládovou ganache, džem z černého rybízu či marmeládu z karamelizované cibule.

Texty a recepty Juliana Fischerová Maškrtnica
Foto Johana Pošová


Related Posts

Celozrnný žitný chleba pro všechny

Celozrnný žitný chleba pro všechny

Žitný chleba pro všechny! Pro ty, které bolí ruční zadělávání. Pro ty, kteří se bojí vařit celá zrna, protože neví, jestli odhadnou tu správnou konzistenci „al dente“ a následnou hustotu těsta. Pro ty, kteří neumí nebo se jim nechce stáčet a překládat. Pro ty, kterým […]

Jak na první domácí chleba

Jak na první domácí chleba

  Kde sehnat ošatku? Kdo mi dá kvásek? Co použít místo ošatky? Jak často krmit? Jak se peče kváskový chléb? A jde upéct kváskové housky? Na Pečempecen.cz a hlavně na facebookové stránce tohoto rozmilého komunitního projektu se po publikování článku na idnes.cz s podobnými otázkami roztrhl […]4 thoughts on “SUPER TRAMP BOOK / MAŠKRTNICA”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *